Blog

My Own Prison

Witajcie Blogoczytacze!
Od bardzo dawna chciałem zrobić sesję w takim stylu: bielizna + filmowa, kontrastowa czerń i biel + wpadające przez żaluzje światło zachodzącego słońca… problemem okazała się jednak nieprzewidywalna pogoda. Na szczęście nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać przy pomocy lamp błyskowych – opis oświetlenia, jak zawsze na końcu wpisu. Pozowała, stylizowała i udostępniła lokalizację znana już z bloga (klik, kolejny klik) Natalia. Klaustrofobiczny klimat, wzmocniony skupionym oświetleniem i wprowadzeniem ‘krat’ w kadr złożył się na sesję, którą nazwałem ‘My Own Prison’, zapraszam:

my_own_prison_11

my_own_prison_01

my_own_prison_02

my_own_prison_03

my_own_prison_04

my_own_prison_05

my_own_prison_07

my_own_prison_08

my_own_prison_09

my_own_prison_10

my_own_prison_12

my_own_prison_13

my_own_prison_14

my_own_prison_15

my_own_prison_16

Technikalia:
Pogoda nie dopisała, dzień był pochmurny, a dodatkowo spotkaliśmy się wieczorem, zdjęcia zaczynaliśmy gdy zmierzchało. Oboje mamy napięte grafiki i przekładanie sesji nie wchodziło w grę. Zależało mi jednak na efekcie słońca świecącego przez żaluzje, aby go osiągnąć użyłem lampy Canon 580EX II, wyzwalanej radiem i wystawionej na 3 metrowym statywie za balkon, z głowicą skierowaną w okno. Kilka razy zmienialiśmy jej położenie tak, aby światło trafiało w różne punkty w pokoju, co pozwoliło realistycznie odwzorować efekt upływającego czasu. Na zdjęciach poniżej widać różnicę pomiędzy światłem zastanym, a tym co udało się uzyskać za pomocą błysku.

My Own Prison

Hello, fellow Blogreaders!
I wanted to make a photoshoot along the lines of lingerie + cinematic b&w + the light of sunset coming through blinds for a long time… but the unpredictable weather turned out to be a big problem. Luckily, there is no problem you can’t solve with flash lights – a description of the lighting will be as usually at the end of this post. The model, stylist and the owner of the place was already known from the blog (click, another click) Natalia. The claustrophobic climate, enhanced with a focused light and showing the “bars” in the shot made added up to a session which I called ‘My Own Prison’:

my_own_prison_11

Read More