No Future – Lookbook – Katarzyna Fabiańska

Witajcie Blogoczytacze!
w ostatni weekend przeprowadziłem sesję lookbookową, w której starałem się złamać większość zasad, którymi kieruję się na co dzień. Użyłem ultra szerokokątnego obiektywu o ogniskowej 16mm (na pełnej klatce), przy tym fotografowałem z żabiej perspektywy, kadrując często na wysokości stawów, nie trzymałem prostego horyzontu, łamałem pionowe i poziome linie z otoczenia. Złamałem więc większość podręcznikowych zasad i bawiłem się przy tym niewiarygodnie dobrze. Zabieg ten stylistycznie dodał zdjęciom wiele energii a jednocześnie uświadomił mi jak bardzo zasady i poprawność z nich wynikająca wiąże nam ręce podczas pracy kreatywnej oraz jak uwalniające i zabawne zarazem bywa ich kompletne odrzucenie.

Całemu zespołowi należy się pieśń pochwalna. Kasi Fabiańskiej – projektantce, która zebrała ten fantastyczny zespół chciałbym podziękować za oddanie mi całkowitej wolności w temacie zdjęć i doboru miejsca oraz stworzenie ultra fotogenicznej i agresywnej kolekcji. Za oddanie klimatu i cudownego ducha młodości wielkie, wielkie dzięki dla modeli – przecudownej Scheherezade Kondartowicz i mega ogarniętemu Bartkowi Malarzowi, który debiutował przed obiektywem podczas tej sesji a poradził sobie mega! Nad wizażem czuwała Asia Huczko, a dobrym duchem wszechogarnienia okazała się cudowna Karolina Głogowska.

Za cudowną przestrzeń do zdjęć dziękujemy Avenida Poznań – ich najwyższy poziom parkingu okazał się strzałem w dziesiątkę a pozwolenie na fotografowanie dostaliśmy bez problemu.

Wprowadzenie do kolekcji No Future – Kasia Fabiańska:
Kolekcja ubiorów młodzieżowych została zainspirowana latami 90. XX wieku. Główną inspiracją do stworzenia kolekcji stały się subkultury hip hop oraz punk rock, które występowały na terenie Polski. Te dwie bardzo charakterystyczne subkultury młodzieżowe łączy niebywała ekspresja wypowiedzi oraz oryginalna estetyka, z wyróżniającymi ją elementami ubioru. Popularna wówczas, czasem nieco agresywna w odbiorze, niezwykle wyraźna estetyka, została w moim przypadku celowo zmodyfikowana. Poprzez pryzmat moich doświadczeń zawodowo-projektowych, starałam się stworzyć kolekcję bardziej nostalgiczną a jednocześnie także unikatową. Wykorzystane autorskie nadruki, dzięki swojej kolorystyce i motywom stylistycznym, nadają poszczególnym sylwetkom bardziej dynamicznego charakteru.

Technikalia:
Fotografowałem przy świetle zastanym, przy w pełni zachmurzonym niebie, posiłkując się blendą. Puszka to moje ukochane 5d mk4 w zestawie z obiektywem Canon 16-35 f2.8 II L. Zdecydowana większość zdjęć powstała na 16mm, do kilku detali i portretów użyłem szkła Canon 24-70 f2.8 L na 70mm. W postprodukcji podciągnąłem do góry czernie krzywą oraz dodałem ziarno. Kolory natomiast to zasługa profilu Camera Standard z 5d, spodobała mi się ich ostrość i postanowiłem nie korygować delikatnych przepałów w czerwieniach.